AleGloria AleGloria

Nasza oferta

 • SPOTKANIA BIZNESOWE

  SPOTKANIA BIZNESOWE

  Sprzyjające położenie zabytkowego budynku przy Placu Trzech Krzyży, wyjątkowe wnętrza i tradycyjnie polskie potrawy gwarantują sukces każdemu spotkaniu.

 • PRZYJĘCIA WESELNE

  PRZYJĘCIA WESELNE

  Unikatowe wnętrza, dekoracje oraz aranżacja sal tworzą bajkową, nastrojową przestrzeń, która uszlachetni celebrację zaślubin i zauroczy gości weselnych.

 • PATIO

  PATIO

  Zapraszamy do organizacji spotkań o charakterze biznesowym, towarzyskim oraz rodzinnym we wnętrzach restauracji AleGloria oraz imponującym Patio Domu Dochodowego.

 • SPOTKANIA RODZINNE

  SPOTKANIA RODZINNE

  Spotkania w gronie najbliższych to doskonały czas na dzielenie się radością wspólnych chwil przy tradycyjnych polskich daniach.

 • PRZYJĘCIA KOMUNIJNE

  PRZYJĘCIA KOMUNIJNE

  Restauracja AleGloria, w której zakwitły drzewa truskawkowe i przyleciały białe gęsi, to idealne miejsce na organizację uroczystego przyjecia z okazji Pierwszej Komunii.

 • CHRZCINY W RESTAURACJI

  CHRZCINY W RESTAURACJI

  Idealne miejsce na spotkanie w gronie rodziny i przyjaciół z okazji Chrztu. Kameralne, spokojne z możliwością korzystania z wybranych Sal na wyłaczność. 

Układ sal

Artystka, tworząc wnętrze, odważnie sięgnęła do malarstwa Jacka Malczewskiego. To właśnie w jego symbolistycznych alegoriach znalazła źródło inspiracji zarówno dla nazwy restauracji jak i dla niektórych elementów wystroju. Nie jest to jednak ten mroczny Malczewski, którego znamy, dedykujący swe obrazy przemijającemu wiekowi. To Malczewski łagodny i delikatny, pełen miłości do ludzi, chwalący życie, przywołujący w swych obrazach nadzieję i ukazujący piękno krajobrazu oraz człowieka jako cząstkę natury. Jego „Polonia”, „Pytia” czy „Wiosna – Krajobraz z Tobiaszem” to symbole, potraktowane przez Magdę Gessler przekornie, wręcz prowokacyjnie. Malczewski ukazany w „AleGlorii” to przede wszystkim twórca własnego świata, pełnego fantastycznych postaci i symbolicznych krajobrazów. Jego oryginalność, przejawiająca się w zaskakujących pomysłach kompozycyjnych i śmiałej kolorystyce, świetnie prezentuje się w obszernych wnętrzach restauracji.

SALA TRUSKAWKOWA

Magdzie Gessler udało się stworzyć optymistyczny nastrój w piwnicznych wnętrzach, które najczęściej kojarzą się z powagą, chłodem i brakiem światła. W piwnicach „AleGlorii” jest radośnie i panuje słoneczny nastrój. Wielkie lustra w bukowych ramach, jasna drewniana podłoga, białe koronkowe obrusy, miękkie wygodne fotele, w których można oddać się leniwej lekturze kart dań i win. Od wejścia uwagę przyciąga wyrastające pośrodku sali wielkie drzewo z czerwonymi truskawkami. Motyw truskawki to symbol przewodni tego wnętrza i całej restauracji, nietrudno go zauważyć na obrusach, fotelach i krzesłach.

Sala truskawkowa

SALA LEŚNA

Sala piwniczna, bardzo klimatyczna zaaranżowana w ciepłej, jasnej kolorystyce z nastrojowym oświetleniem. Na czerwono-rudych ceglanych ścianach wzrok przykuwają drewniane ręcznie rzeźbione poroża, na stołach białe obrusy a na zagłówkach ław haftowane gęsi. Wszystkie te niezwykłe elementy nadają sali ekskluzywnego charakteru.

Sala leśna

SALA KRYSZTAŁOWA

Sala o wyjątkowej aurze, rozświetlona skrzącymi kryształkami zwisającymi ze ściany oraz łagodnym światłem lamp z piórowymi kloszami. Sala łączy symbole użytkowej sztuki ludowej różnych regionów Polski. Bielone wiklinowe ławy, haftowane parzenice na oparciach ław czy wycinanki kurpiowskie na ścianach to esencja regionalnej tradycji kultury.

Sala kryształowa

SALA KOMINKOWA

W centralnym miejscu sali znajduje się imitacja kominka, który rozświetlony od wewnątrz daje wrażanie ciepła i przyjemnego klimatu. Ściany zdobią wielkoformatowe materiałowe wycinanki kurpiowskie, które sprawiają, że wnętrze sali kominkowej przypomina wnętrze tradycyjnego kurpiowskiego domu.

Sala kominkowa

SALA MALCZEWSKIEGO

Dominującym elementem wystroju jest duży obraz Jacka Malczewskiego, którego odbicie można podziwiać z każdej strony sali w podwieszanych lustrach. Bielone krzesła i truskawkowe hafty na poduszkach nawiązują do przewodniego motywu restauracji.

Sala Malczewskiego

PATIO

By spełnić wszelkie Państwa oczekiwania, proponujemy kompleksową organizację imprez. Zapewniamy opracowanie koncepcji imprezy tematycznej, stworzenie scenariusza, realizację i koordynację przedsięwzięcia (konferencje, szkolenia, spotkania handlowe, prezentacje, degustacje, pokazy mody, imprezy okolicznościowe, bale, jubileusze). Zapewniamy obsługę techniczną, nagłośnienie, oświetlenie, scenografię, oprawę muzyczną, DJ-a, występ zespołu tanecznego i artystycznego oraz konferansjera. Proponujemy usługi dodatkowe w postaci dekoracji kwiatowych.

Jesteśmy otwarci na realizację wszelkich niekonwencjonalnych pomysłów.

Powierzchnia Patio: 377 m2

Ilość miejsc w Patio: max 350 (miejsc stojących) max 200 (miejsc siedzących)

Patio